SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Imprezy Miejske

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt 14-100 Ostróda

Opis

Podczas Dni Morza tradycyjnie witamy wakacje – jest to impreza w dużym stopniu przeznaczona dla żeglarzy. W lipcu w naszym mieście mogą Państwo podziwiać uczestników Międzynarodowego Zlotu Motocykli, obejrzeć Dni Ostródy oraz Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dance.

W pobliżu naszego miasta w niewielkiej wsi, Grunwald, odbywa się największa historyczna inscenizacja w tej części Europy – bitwa pod Grunwaldem. Inscenizacja ta skupia miłośników odtwarzania historii. Celem inscenizacji jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego. Podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem na pole wychodzi ponad 1400 rycerz, aby wziąć w niej udział.

Dwa sierpniowe weekendy poświęcamy na promocyjną imprezę Ostróda Summer Hot Days, Festiwal Ognia, Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle, Mistrzostwa Świata w Rowerach Wodnych oraz Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie. Naszą sztandarową imprezą jest największy w Europie Wschodniej festiwal muzyki reggae – Ostróda Reggae Festiwal. Odbywa się on w połowie sierpnia i gości największych artystów tego gatunku muzyki na świecie.

Istotnym punktem na mapie ostródzkiej kultury jest Lato z Folklorem goszczące przedstawicieli z całego świata, dzięki któremu widzowie mają okazję zapoznać się z kulturą krajów niekiedy bardzo egzotycznych. 

Lokalizacja

Ostróda
, 14-100 Ostróda

Komentarze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECANE MIEJSCA

apartamenty Mikołajki

Luksusowe apartamenty w Mikołajkach

Szukając alternatywy dla hoteli warto zwrócić uwagę na apartamenty, oferujące wypoczynek często w wyższym standardzie. Przykładem jest Mazuria, oferująca apartamenty Mikołajki w cenach niejednokrotnie atrakcyjniejszych niż hotele a komfort wypoczynku jest najwyższej klasy

mazury mikołajki nocleg

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie mazury mikołajki nocleg, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu